zem.jpg

Според истражување кое било спроведено неодамна, се дошло до официјален податок и заклучок, дека за жените кои сакаат поголеми гради не треба да конзумираат кафе. Причината е веќе и научно докажана, а еве и зошто!

Честа конзумација на кафе доведува до намалување на големината на градите. 3 шолји кафе на ден може да предизвикаат вашите гради да станат помали, особено ако тие се големи на прво место.

Ова е затоа што кофеинот се смета за согорувач на маснотии. Па како што веројатно знаете и самите, градите главно се состојат од масно ткиво.

Па дами за вашето деколте да остане бујно и убаво, ви препорачуваме да го избегнувате честото конзумирање на кафе!

 

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail