gen.jpg

Џим Ратклиф денес е најбогат Британец, иако порано живеел во социјален стан, а татко му бил столар.

Тој е сопственик на хемиската компанија Ineos, а неговото богатство се проценува на 21.05 милијарди фунти.

Татко му бил столар и правел мебел, а мајка му работела во сметководствена канцеларија.

Лани неговото богатство скокнало за 15 милијарди.

Тој е прв на листата на најбогати луѓе кои се родени во Велика Британија.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail