ЖИВОТОТ ПИШУВА РОМАНИ: После цели 22 години, посвоено момче открило дека работи во иста продавница со неговата мајка (ВИДЕО)

ZIVOTOT-PISHUVA-ROMANI-Posle-celi-22-godini-posvoeno-momche-otkrilo-deka-raboti-vo-ista-prodavnica-so-negovata-majka-VIDEO.jpg

ЖИВОТОТ ПИШУВА РОМАНИ: После цели 22 години, посвоено момче открило дека работи во иста продавница со неговата мајка (ВИДЕО)

Приказната за Кристин е малку постара, но веруваме дека го заслужува вашето внимание.

Кристин Талади роди дете во октомври 1985 година. Беше во многу тешка финансиска состојба и никогаш не можеше да се грижи за своето дете. Затоа, таа донесе болна одлука да го даде детето на посвојување.

Според неа, ова беше единствениот начин малото дете да има шанса за подобра иднина. Оваа одлука, се разбира, не ја направи среќна, но таа никогаш не се жалела. Тоа го покажува и фактот дека таа секогаш ги држела на располагање документите за посвојување, за да може нејзиниот син да ги најде ако сака еден ден.

Кога го посвоиле, момчето го добило името Стив. Кога имал 18 години, започнал да ја бара својата биолошка мајка. Потрагата првично беше неуспешна. Но, Стив не се предаде.

По некое време, Стив откри дека Кристин живее недалеку. Во тоа време, момчето работеше како курир во продавница во Гранд Рапидс, Мичиген. Бидејќи ова беше една од најголемите продавници во околината, Стив доби идеја да го праша својот шеф дали случајно ја познавал Кристин Талади. Неверојатно, се покажа дека не само што ја познаваше, туку и дека Кристин работеше во таа продавница.

Кој знае колку пати Стив ја сретнал мајка му без да знае која е  таа всушност. Мајката и синот конечно беа повторно заедно.

Поминаа 22 години и имаше неколку пречки, но кога ќе ги погледнете околностите, се чини дека тие двајца секогаш биле поврзани со невидлива врска.

Стив покажа дека е подобар човек од неа, затоа што и прости што го остави.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail