Змиите панично се плашат од само една работа

zmija-640x4271.jpg

Дали знаевте дека има животно од кое змиите се плашат.

Ни помалку ни повеќе се работи за еж.

Тој и е природен непријател, па доколку сакате да ја исплашите би помогнала дури и играчка која што наликува на еж, велат искусните змијоловци.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail