Знаете ли за што служи вратичката на машината за перење?

masina.jpg

Дали некогаш сте се запрашале за што служи вратичката на дното од машината за перење? Кога ќе дознаете ќе се воодушевите.

Во таа вратичка, каде се наоѓа крајното одредиште зна цевките за одвод, се наоѓаат сите ситници кои сте ги изгубиле за време на перењето- копчиња, монети и слични работи. Доколку забележувате дека ви недостига копче или било каков ситен предмет, слободно отворете ја вратичката и таму ќе го пронајдете.

Секако, пред да го сторите тоа прочитајте го упатството, бидејќи секоја машина е различна, но кај повеќето е доволно само малку посилно да повлечете. Пред тоа, задолжително ставете легенче или крпа под вратичката, во случај од неа да излезе огромна количина вода.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail